ośrodek terapii uzależnień za granicą
terapia za granicą
14 000 PLN za 4 tygodnie

Terapia stacjonarna
na Majorce

Jedyny polski ośrodek terapii uzależnień z oddziałem za granicą! Terapia stacjonarna po polsku na słonecznej hiszpańskiej wyspie!

Kliknij tutaj i zarezerwuj pobyt online
Fajna atmosfera, fajni ludzie, polecam!

Alex

,

Warszawa

Dziękuję wszystkim terapeutom Borowika za szansę na nowe życie.

Kuba

,

Poznań

Najlepszy ośrodek, w jakim kiedykolwiek byłam! Pozdrawiam!

Julia

,

Kraków

Program terapeutyczny

Nasz program terapeutyczny podzielony jest tematycznie na pełne 8 tygodni. Bez względu na to, w którym momencie dołączasz i na jak długo zostajesz na terapii na Majorce, każdego dnia uczysz się czegoś nowego.

WARIANTY TERAPII

Terapia podstawowa

4 tygodnie
4 tygodnie
Osrodek FAQ

Jest to tzw. minimum terapeutyczne, żeby terapia przyniosła oczekiwane efekty. Jest to przede wszystkim czas na pełne zaakceptowanie faktu bycia uzależnionym i przyznanie się przed innymi Pacjentami, terapeutą, a zwłaszcza samym sobą, że ma się problem z uzależnieniem i że konieczna jest duża zmiana w życiu. Jest to też czas na zapoznanie się z mechanizmami uzależnienia - zrozumienie jak funkcjonuje mózg osoby uzależnionej i co zrobić, aby te mechanizmy pokonać. Podczas tych 4 tygodni pokazujemy też jak radzić sobie z problemami i rozładowywać stres w inny sposób niż poprzez stosowanie używek. Jest to ściśle powiązane z zajęciami na temat tzw. "głodu". Ponadto, uczymy o emocjach i systemie wartości. Przygotowujemy również Pacjenta na życie poza Ośrodkiem: pracujemy nad nowym planem na życie, mówimy jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, motywujemy do podjęcia dalszej terapii w formie indywidualnych spotkań z psychoterapeutą. Podsumowując, podstawowa terapia 4-tygodniowa ma za zadanie przygotować grunt na dalsze życie wolne od nałogów.

14 000 PLN

Terapia rozszerzona

6 tygodni
6 tygodni
Osrodek FAQ

Terapia rozszerzona utrwala i wzmacnia efekty terapii podstawowej. Jest to czas, żeby na spokojnie przyswoić sobie zdobytą wiedzę, ale również pogłębić ją o bardziej wnikliwą analizę problemu. Terapia 6-tygodniowa daje również więcej czasu na pracę nad indywidualnymi aspektami uzależnienia podczas nielimitowanych sesji indywidualnych z wybranym/ wybranymi przez siebie psychoterapeutami z naszego Ośrodka . Duży nacisk kładzie się także na analizę sygnałów ostrzegawczych, sposoby zapobiegania nawrotom i pracę nad emocjami. Ważnym elementem jest też wypracowanie stabilnej i długofalowej motywacji.

19 950 PLN

Terapia pełna

8 tygodni
8 tygodni
Osrodek FAQ

Jest to program pełny, zgodny z terapią rekomendowaną przez PARPA (Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) i stosowany przez publiczne placówki według programu zatwierdzonego przez NFZ. Daje on największe szanse na całkowite wyjście z nałogu, ponieważ Pacjent zapoznaje się ze wszystkimi tematami przewidzianymi na program terapii stacjonarnej. Ma on również najwięcej czasu na nielimitowane indywidualne spotkania z wybranymi przez siebie terapeutami. Proces wychodzenia z nałogu nie jest łatwy, dlatego każdy dzień spędzony pod profesjonalną opieką doświadczonych psychoterapeutów zwiększa szansę na nowe życie wolne od nałogów.

25 200 PLN
terapia uzależnień Hiszpania

Borowik na Majorce

Terapia stacjonarna w Hiszpanii!

Nasz nowy ośrodek położony jest w samym centrum Majorki, pośrodku pól, obok strumienia i jednocześnie tylko 25 min od Palmy - stolicy tej hiszpańskiej wyspy. Jesteśmy samowystarczalnym, ekologicznym gospodarstwem z pięknym basenem i terenem o powierzchni 30 000 m2. Oferujemy ciszę, spokój i kameralne warunki.

Nowe miejsce, ta sama jakość terapii

Leczymy uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu oraz inne uzależnienia behawioralne. Oferujemy programy 4-, 6- i 8-tygodniowe, z możliwością przedłużenia. Pracujemy w trybie ciągłym, tzn. że można dołączyć w dowolnym momencie. Terapia składa się zarówno z zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Oferujemy także zajęcia jogi terapeutycznej oraz hortiterapię, czyli leczenie poprzez kontakt z naturą. Pracujemy na tym samym programie, co w naszym stacjonarnym ośrodku w Polsce. Istnieje również możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego na cały okres pobytu.

Dodatkowe atrakcje

Szkoda być w tak pięknym miejscu i nie skorzystać z jego uroków. Terapia za granicą i to w słonecznej Hiszpanii pozwala nam organizować dla naszych Pacjentów również wyjazdy na plażę, rejsy po morzu oraz krajoznawcze wycieczki po wyspie.

UDOGODNIENIA
ośrodek uzależnień Toruńuzależnienie od substancji psychoaktywnychleczenie zaburzeń odżywianiauzależnienie od komputeraprogram ograniczania picia alkoholuterapia uzależnień Bydgoszczuzależnienie od narkotyków i sterydówterapia poznawczo-behawioralna
FAQ

Kto pyta, nie błądzi

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące terapii stacjonarnej na Majorce

Jakie pokoje są w ofercie?

Osrodek FAQ

Oferujemy pokoje 1- i 2-osobowe. Wszystkie pokoje są po generalnym remoncie.

Co z transportem z i na lotnisko?

Osrodek FAQ

W cenie pobytu zapewniamy transfer z i na lotnisko.

Co jeśli w trakcie pobytu zabraknie mi jakiegoś leku przyjmowanego na stałe?

Osrodek FAQ

W awaryjnych sytuacjach zapewniamy możliwość wystawienia tzw. międzynarodowej recepty przez naszego lekarza rezydującego w Polsce i zrealizowanie tej recepty w aptece na Majorce.

Jak dokonać płatności?

Osrodek FAQ

Po potwierdzeniu z naszej strony dostępności wyślemy Ci maila ze szczegółami dotyczącymi płatności. Na początek wymagamy zadatku w wysokości 20% kwoty za wybrany program. Jest on niezbędny, aby rezerwacja była wiążąca. Resztę kwoty należy uregulować najpóźniej dzień przed planowanym wylotem.

W jakiej walucie można zapłacić za pobyt?

Osrodek FAQ

Ceny za terapię na Majorce zawsze podajemy w złotówkach, ale przyjmujemy również płatności w euro i amerykańskich dolarach.

Do kogo kierowana jest oferta terapii na Majorce?

Osrodek FAQ

W ośrodku w Hiszpanii leczymy uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu i inne uzależnienia behawioralne. Terapia w naszym ośrodku na Majorce odbywa się tylko i wyłącznie po polsku, dlatego też oferta jest skierowana do osób polskojęzycznych. Zapraszamy osoby zarówno z Polski, jak i Polaków mieszkających na stałe w innych krajach.

Co jeśli nie mogę wyjechać na całe 4 tygodnie?

Osrodek FAQ

Program 4-tygodniowy to minimum terapeutyczne, żeby osiągnąć długofalowe efekty. Jeżeli jednak bardzo zależy Ci na na naszej ofercie terapii stacjonarnej w Hiszpanii a nie jesteś w stanie wyjechać na cały miesiąc, zadzwoń do nas lub napisz maila i na pewno coś na to zaradzimy.

Jak znajdę lot?

Osrodek FAQ

Zakup biletów lotniczych leży po stronie Pacjenta. Na życzenie możemy pomóc w znalezieniu i zarezerwowaniu lotów. Od końca marca do końca października są bezpośrednie loty z Poznania, Warszawy i Katowic. Od listopada do marca są loty z 1 przesiadką lub bezpośrednie loty z Berlina.

Czy mogę zabrać męża/ żonę/ partnera?

Osrodek FAQ

Pobyt osoby, która nie odbywa terapii jest uzależniony od dostępności miejsc i musi być zawsze wcześniej indywidualnie uzgodniony.

Jak zarezerwować pobyt?

Osrodek FAQ

Prosimy dzwonić pod nr +48 510 718 266 lub napisać maila na adres info@borowikterapia.pl

ZOBACZ TEŻ

Polska

jak zachować abstynencję