jak zachować abstynencję
leczenie choroby alkoholowej
14 000 PLN za 4 tygodnie
12 600 PLN za 4 tygodnie
(promocja ważna do 1 kwietnia)

Terapia
w Polsce

Zapraszamy na terapię do naszego ośrodka w Jerzmionkach w woj. kujawsko-pomorskim. Wieloletnie doświadczenie, doskonała lokalizacja i strefa relaksu z prywatnym basenem czynią to miejsce unikatowym w skali całego kraju.

Kliknij tutaj, żeby zarezerwować
Fajna atmosfera, fajni ludzie, polecam!

Alex

,

Warszawa

Dziękuję wszystkim terapeutom Borowika za szansę na nowe życie.

Kuba

,

Poznań

Najlepszy ośrodek, w jakim kiedykolwiek byłam! Pozdrawiam!

Julia

,

Kraków

Program terapeutyczny

Nasz program terapeutyczny podzielony jest tematycznie na pełne 8 tygodni. Bez względu na to, w którym momencie dołączasz i na jak długo zostajesz, każdego dnia uczysz się czegoś nowego.

WARIANTY TERAPII

Terapia podstawowa

4 tygodnie
4 tygodnie
Osrodek FAQ

Jest to tzw. minimum terapeutyczne, żeby terapia przyniosła oczekiwane efekty. Jest to przede wszystkim czas na pełne zaakceptowanie faktu bycia uzależnionym i przyznanie się przed innymi Pacjentami, terapeutą, a zwłaszcza samym sobą, że ma się problem z uzależnieniem i że konieczna jest duża zmiana w życiu. Jest to też czas na zapoznanie się z mechanizmami uzależnienia - zrozumienie jak funkcjonuje mózg osoby uzależnionej i co zrobić, aby te mechanizmy pokonać. Podczas tych 4 tygodni pokazujemy też jak radzić sobie z problemami i rozładowywać stres w inny sposób niż poprzez stosowanie używek. Jest to ściśle powiązane z zajęciami na temat tzw. "głodu". Ponadto, uczymy o emocjach i systemie wartości. Przygotowujemy również Pacjenta na życie poza Ośrodkiem: pracujemy nad nowym planem na życie, mówimy jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, motywujemy do podjęcia dalszej terapii w formie indywidualnych spotkań z psychoterapeutą. Podsumowując, podstawowa terapia 4-tygodniowa ma za zadanie przygotować grunt na dalsze życie wolne od nałogów.

12 600 PLN

Terapia rozszerzona

6 tygodni
6 tygodni
Osrodek FAQ

Terapia rozszerzona utrwala i wzmacnia efekty terapii podstawowej. Jest to czas, żeby na spokojnie przyswoić sobie zdobytą wiedzę, ale również pogłębić ją o bardziej wnikliwą analizę problemu. Terapia 6-tygodniowa daje również więcej czasu na pracę nad indywidualnymi aspektami uzależnienia podczas nielimitowanych sesji indywidualnych z wybranym/ wybranymi przez siebie psychoterapeutami z naszego Ośrodka . Duży nacisk kładzie się także na analizę sygnałów ostrzegawczych, sposoby zapobiegania nawrotom i pracę nad emocjami. Ważnym elementem jest też wypracowanie stabilnej i długofalowej motywacji.

17 640 PLN

Terapia pełna

8 tygodni
8 tygodni
Osrodek FAQ

Jest to program pełny, zgodny z terapią rekomendowaną przez PARPA (Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) i stosowany przez publiczne placówki według programu zatwierdzonego przez NFZ. Daje on największe szanse na całkowite wyjście z nałogu, ponieważ Pacjent zapoznaje się ze wszystkimi tematami przewidzianymi na program terapii stacjonarnej. Ma on również najwięcej czasu na nielimitowane indywidualne spotkania z wybranymi przez siebie terapeutami. Proces wychodzenia z nałogu nie jest łatwy, dlatego każdy dzień spędzony pod profesjonalną opieką doświadczonych psychoterapeutów zwiększa szansę na nowe życie wolne od nałogów.

22 400 PLN
stacjonarna terapia uzależnień

Borowik w Polsce

Terapia w samym sercu przyrody

O ośrodku

Nasza klinika, położona na terenie ponad 30ha, mieści się z dala od zgiełku miasta, wśród pól i w pobliżu lasu. Oferujemy pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, wszystkie z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się też basen, jaccuzi, sauna, w pełni wyposażona siłownia, miejsce na grilla oraz staw do łowienia ryb. Zapewniamy również możliwość uczestnictwa w regularnych zajęciach z jogi, koncertach relaksacyjnych mis tybetańskich czy skorzystania z profesjonalnego masażu.

Terapia

Leczymy uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu oraz inne uzależnienia behawioralne. Oferujemy programy 4-, 6- i 8-tygodniowe. Terapia składa się zarówno z zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Zajęcia odbywają się 7h dziennie, 6 dni w tygodniu. Pracujemy głównie w nurcie behawioralno-poznawczym. Każdy Pacjent ma również możliwość odbycia spotkania z psychiatrą, który (jeśli konieczne) przepisze odpowiednie leki. Jest również możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego na cały okres pobytu.

UDOGODNIENIA
ośrodek uzależnień Toruńuzależnienie od substancji psychoaktywnychodtrucie po alkoholukomfortowe warunki pobytu na terapii stacjonarnejleczenie zaburzeń odżywianiaskutki picia alkoholuośrodek uzależnień od narkotykówośrodek uzależnień Krakówfachowa pomoc w leczeniu uzależnieńuzależnienie od komputeraterapia poznawczo-behawioralnaterapia na łonie natury
FAQ

Kto pyta, nie błądzi

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące terapii w Jerzmionkach

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

Osrodek FAQ

Tak! :) Uwielbiamy wszystkie zwierzaki. Wymagamy wtedy jedynie zarezerwowania pokoju 1-osobowego.

Co należy zabrać ze sobą na terapię?

Osrodek FAQ

Należy zabrać ze sobą rzeczy osobiste, kosmetyki, leki przyjmowane na stałe, strój i ręcznik na basen. Odzież (przede wszystkim wygodną) można wziąć w ograniczonym zakresie, ponieważ na miejscu jest pralka i suszarka. Warto zabrać też notes i coś do pisania. Można mieć również laptopa.

Jak mogę zarezerwować pobyt?

Osrodek FAQ

Najlepiej rezerwować pobyt bezpośrednio przez system rezerwacyjny na naszej stronie internetowej. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy braku dostępności w systemie proszę dzwonić na nr tel +48 510 718 266 lub napisać maila na adres info@borowikterapia.pl

Jakie pokoje są w ofercie?

Osrodek FAQ

Oferujemy pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Do pokojów 1os. naliczana jest dopłata.

Czy na terapię można przyjechać 'pod wpływem'?

Osrodek FAQ

Terapii nie można rozpocząć będąc pod wpływem substancji odurzających. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny do jednego z terapeutów na nr +48 510 718 266.

Jak dokonać płatności?

Osrodek FAQ

Przy rezerwacji wymagamy zapłaty zadatku w wysokości 20%. System rezerwacyjny obsługuje płatność kartą, PayPal, BLIK oraz Przelewy24. Można również wybrać opcję tradycyjnego przelewu i wysłać go zaraz po dokonaniu rezerwacji (warunek konieczny potwierdzenia rezerwacji). Resztę kwoty należy dosłać do dnia przyjazdu lub zapłacić gotówką w dniu przyjazdu.

Czy mogą mnie odwiedzać najbliższi?

Osrodek FAQ

Tak, odwiedziny są możliwe po odbyciu co najmniej 2 tygodni terapii. Odbywają się w wyznaczonych porach tj. poza godzinami zajęć terapeutycznych. Jesteśmy dodatkowo jedynym ośrodkiem, który oferuje możliwość zakwaterowania i pobytu dla osób odwiedzających (uzależnione od dostępności miejsc).

Czy mogę zobaczyć ośrodek przed zarezerwowaniem pobytu?

Osrodek FAQ

Oczywiście! Jeśli masz jakieś wątpliwości i/lub chciałbyś zobaczyć, jak to wszystko wygląda 'na żywo' to zapraszamy w odwiedziny :) Wymagamy jedynie wcześniejszego ustalenia terminu.

NASZA NOWA KLINIKA

Majorka

ośrodek terapii uzależnień za granicą