Inne

Terapia online - dlaczego warto?

Nowością w terapii uzależnień są terapeutyczne sesje online. Dlaczego cieszą się coraz większą popularnością? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Komfort i wygoda

Bez względu na to jak wygodny jest fotel w gabinecie psychoterapeuty i jaką dobrą kawę podają – nie ma to jak własna kanapa, ulubiony kubek i pies czy kot na kolanach. Poza tym, na videorozmowie nie widać, że ma się na sobie piżamę, dres czy kapcie. A panie nie muszą się martwić o makijaż. Wiele osób czuje się też w swoim domu najbezpieczniej i najłatwiej jest się im w takiej przestrzeni otworzyć, co jest bardzo ważne podczas terapii.

Dostępność terminów

Oferując sesje online terapeuci dysponują o większym wachlarzem dostępnych terminów, ponieważ mogą wtedy zaoferować również sesje bardzo wcześnie rano czy późnym wieczorem. Nie ogranicza ich bowiem dojazd do gabinetu. Tak samo pacjenci mogą na przykład zaplanować sobie sesję w trakcie godzinnej przerwy w pracy.

Opłacalność

Wielu terapeutów oferuje niższe ceny za sesje online niż za sesje stacjonarne, ponieważ odchodzą im koszty utrzymania gabinetu. Ponadto pacjenci oszczędzają na dojazdach i parkingach.

Brak konieczności dojazdów

Brak konieczności dojazdów do gabinetu psychoterapeuty to oszczędność czasu, pieniędzy, paliwa i stresu, czy zdążymy na czas albo czy będzie gdzie zaparkować. Nie trzeba stać w korkach, przejeżdżać przez całe miasto czy pędzić gdzieś prosto z pracy.

Różnorodność terapeutów

Wielu dobrych terapeutów, którzy przyjmują tylko w swoich gabinetach nie przyjmuje nowych pacjentów lub przyjmuje ich w bardzo ograniczonej ilości, ponieważ wszystkie – nieliczne – terminy mają zarezerwowane prze stałych klientów. W przypadku prowadzenia terapii online zawsze znajdzie się jakiś wolny termin dla nowego klienta. Co więcej, można zapisać się na kilka sesji do różnych terapeutów i kontynuować dalsze leczenie z tym specjalistą, który nam najbardziej odpowiada.

       

Terapia podczas wakacji czy podróży służbowych

Kolejną ogromną zaletą terapii online jest to, że nie trzeba robić żadnej przerwy, gdy wyjeżdża się na wakacje, urlop czy w podróż służbową. I bez znaczenia jest to, czy wyjeżdżamy do pobliskiego miasta czy na drugi koniec świata. Tak samo nie musimy rezygnować z terapii w przypadku drobnych urazów czy chorób. Ciągłość terapii jest bardzo ważna, zwłaszcza na początku procesu zdrowienia i sesje online sprawdzają się w tej kwestii znakomicie. Jedyne co jest potrzebne do odbycia się takiej sesji na odległość to Internet.

Z każdego miejsca na świecie

Sesje terapeutyczne w wersji online, inaczej zdalne sesje terapeutyczne, pozwalają każdej osobie, bez względu na to gdzie mieszka, wybrać idealnego da siebie psychoterapeutę. Jest to więc bardzo dobra opcja dla Polaków mieszkających i pracujących za granicą, którzy chcieliby odbywać terapię uzależnień w swoim rodzimym języku. Nie jest również tajemnicą, że cena za sesję online u polskich specjalistów mieszkających w Polsce jest dużo niższa niż u specjalistów za granicą.

Before you book!
1. Minimum stay is 28 days
2. Select "1 adult" after search
3. Contact us if no availability
Save my spot